Nové knihy pro dospělé - červen 2013

27.06.2013 14:22

John Katzenbach - Co bude dál

thrillerObálka titulu Co bude dál

Pro bývalého univerzitního profesora to byl nejdramatičtější den života. Nejprve mu lékaři sdělili, že trpí vzácnou degenerativní chorobou a do několika let zemře. A cestou z ordinace se přímo na ulici stal svědkem únosu. Jennifer až doposud trápily běžné starosti dospívajících dívek. Nyní, uvězněná v témné kobce, má poznat nový rozměr hrůzy. Teď je pouhým Číslem čtyři, vydána na nemilost nejen svým únoscům, ale i tisícům uživatelů internetu, kteří se den co den ukájejí sledováním jejího utrpení. A nejen to, za své peníze dostali právo rozhodovat i o tom, co s Jennifer bude dál.

Ken Bruen - Padlé mučednice

detektivní románObálka titulu Padlé mučednice

Soukromý detektiv Jack Taylor klesá do nových hlubin alkoholické propasti. Celé dny se Jack utápí v depresích a v noci je spánek nepoznaný luxus. Ovšem když se dozví o pohřešované dívce jménem Rita Monroe, jeho policajtský mozek se probere z letargie a přinutí tělo k činnosti. Rita byla jednou z Magdalének, takzvaný "Padlých žen", svobodných matek, odsouzených k otrocké práci v prádelně pod dohledem jeptišek. Instinkt a schopnost hledat na správných místech vedou Jacka po její stopě.

Jo Nesbo - Pentagram

detektivní román Obálka titulu Pentagram

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole - opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu - zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s  Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný?  Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám?

John Hart - Poslední dítě

thrillerObálka titulu Poslední dítě

Hartův kriminální thriller je jeho doposud nejvýznamnějším dílem, spletitým a působivým příběhem o ztrátě, naději a odvaze tváří v tvář zlu. Třináctiletý Johnny Merrimon měl dokonalý život: vřelý domov a milující rodiče a také dvojče, Alyssu, s níž ho pojilo ničím nenahraditelné pouto. Slovo „ztráta“ mu nic neříkalo, až jednoho dne Alyssa zmizela z chodníku na jedné opuštěné ulici. I po roce se Johnny pořád cítí izolovaný a osamělý. Všichni ti, jimž se od narození učil důvěřovat, ho nechali na holičkách. Nikdo jiný kromě něj už nevěří, že je Alyssa stále ještě naživu. Ve snaze nalézt svou sestru se rozhodne prozkoumat temnou, odvrácenou stranu svého rodného města a riskuje při tom vše. Je to zoufalé, děsivé pátrání, ale Johnny v něm není sám. Detektiv Clyde Hunt také nikdy nepřestal po Alysse pátrat, a navíc má slabost pro Johnnyho. Dohlíží na něj a snaží se ho chránit, ale když Johnny odhalí nebezpečnou stopu a rozhodne se ji za každou cenu sledovat, nezbude Huntovi než zasáhnout. Pak ale zmizí druhé dítě…

Vlastimil Vondruška - Přemyslovská epopej III. - Král rytíř

historický román Obálka titulu Král rytíř Přemysl II. Otakar

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době, kdy král Václav I. realizuje svůj politický sen - prostřednictvím sňatku svého prvorozeného syna Vladislava ovládnout rakouské země. Jenže Vladislav umírá a následníkem trůnu se stane mladší bratr Přemysl. Aby Přemyslovci udrželi rakouské země, musí se oženit s Markétou Babenberskou. Stává se nekorunovaným vládcem zemí na sever od Alp. Je však více rytířem než diplomatem a podcení volbu nového římského krále, jímž se stane zdánlivě neškodný Rudolf Habsburský. V bitvě na Moravském poli s ním Přemysl II. Otakar prohraje a padne.

Ken Follet - Zima světa

historický román Století 2: Zima světa

Zima světa začíná tam, kde Pád titánů končí. Pětice našich známých, navzájem spřízněných rodin - americká, německá, ruská, anglická a velšská - vstupuje do doby obrovského sociálního, politického a hospodářského chaosu počínajícího vzestupem třetí říše, přes krvavé události ve Španělsku a velká dramata druhé světové války až po výbuchy sovětských a amerických jaderných bomb.

Mary Higgins Clark - Vánoční plavba

detektivní román Obálka titulu Vánoční plavba

Komodor Randolph Weed uspořádá zdarma Vánoční plavbu pro vybranou skupinku lidí, která "přispívá k vylepšení světa". Neví však, že jeho nezdárný synovec Eric propašoval na palubu dva uprchlé zločince. Alvira Meehanová vyhrála Vánoční plavbu na dobročinné aukci a přesvědčila Reillyovy, aby pluli s ní a jejím manželem Willym. Na palubě se sejdou i členové oklahomského Spolku čtenářů a spisovatelů, kteří se chystají věnovat seminář zesnulému boxerovi Levému Háku Louiemu, z nějž se stal spisovatel detektivek. Všichni doufají, že prožijí poklidný výlet. To se však změní, když se začíná zjevovat duch Levého Háka...

Mary Higgins Clark - Vánoční zloděj

detektivní román Obálka titulu Vánoční zloděj

Lidé, kteří vybrali nádherný čtyřiadvacetimetrový smrk z městečka Stowe ve státě Vermont, aby se stal slavným vánočním stromem v Rockefellerově centru, nemají ani ponětí, že podvodník světového formátu Packy Noonan, kterého právě propustili z vězení, v něm před více než dvanácti lety ukryl drahocenné diamanty. Když se Packy dozví, že tento vzácný strom bude druhý den ráno na cestě do New Yorku, ví, že musí jednat rychle. Neví však, že ve Stowu právě pobývá detektiv amatér v sukních, někdejší výherkyně v loterii Alvira, bystré soukromé očko Regan Reillyová a jejich přítelkyně Opal, kterou Packy kdysi připravil o všechny peníze. A zrovna když se chystají na cestu domů, zjistí, že strom se pohřešuje. a že Opal zmizela.

John Lutz - Potřeba zabíjet

thriller Obálka titulu Potřeba zabíjet

Ulicemi New Yorku dnem i nocí obchází tajemný vrah a číhá na svou kořist. Vybírá si atraktivní, avšak osamělé mladé ženy, okouzluje je galantním chováním a večery plnými vášně, po nichž nastává okamžik krutého vystřízlivění. Nic netušící krásky se ochotně utápějí v náruči horkokrevného svůdce, který nabízí veškerá myslitelná potěšení - na závěr i děsivou smrt.

Jack Whyte - Zpívající meč

historický román Obálka titulu Zpívající meč

e všeobecně známo, co praví legenda: Artuš vnese spravedlnost do země, jíž dříve vládla krutost a hrubá síla, jeho otec Uther povznese království z ubohých trosek padlého římského impéria a meč Excalibur je vytažen z kamene nejslavnějším králem Anglie.Ovšem legenda nechává kus pravdy v opomnění. Nehovoří o zoufalých římských vojácích, kteří mohou buď prchnout zpět do Říma, nebo se pokusit vybudovat pevnost, jež by odolala nájezdům barbarů.Nedoslechneme se nic o Artušovu pradědovi Publiu Varrovi, v jehož kovárně byl ukut proslulý Excalibur, ani o jeho ženě Luceie, jejíž kráse se mohla rovnat jen její vášnivá touha po cti a spravedlnosti.

James Hayman - Řez

detektivní román

Detektiv seržant Michael McCabe se z New Yorku přestěhoval do Portlandu ve státě Maine, aby unikl před neradostnou minulostí: před exmanželkou, která ho opustila kvůli investičnímu bankéři, a před vzpomínkami na tragickou smrt bratra. Svou malou dcerku chtěl vychovávat daleko od násilného prostředí velkoměsta. Vůbec proto není připravený na to, že se objeví hrůzu nahánějící zabiják, jehož krvavá stopa vede až mezi společenskou smetánku Portlandu.

Danielle Steel - Dům na Charles Street

román pro ženy Obálka titulu Dům na Charles Street

Francesca s Toddem spolu nejprve chodili, pak založili galerii a zamilovali se do starého domu na Manhattanu. Opravovali ho vlastníma rukama a ona si myslela, že oba sní o tomtéž. Čas ale ukázal opak. Jenomže Francesca se svých snů vzdát nechce. Se splátkami za dům na krku tak musí udělat jedinou věc, kterou si nikdy nedovedla představit - podat inzerát nabízející podnájem. Román o síle vůle a o tom, jak se z cizinců stávají spolubydlící, ze spolubydlících přátelé a z přátel rodina.

Leila Meacham - Poselství růží

rodinná sága, román pro ženy Obálka titulu Poselství růží

Romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací.

Kieran Kramer - Princové mají přednost

historická romance

On je anglický vévoda a ženit se nikdy nechce. Ona se chce vdát Obálka titulu Princové mají přednostjedině za ruského prince. Jejich zasnoubení je nevyhnutelné. Většinu žen by nepotěšilo, kdyby je někdo označil za starou pannu. Lady Poppy Smithová-Barnesová ovšem není jako většina žen. Je pevně rozhodnuta se provdat jedině z lásky, a to za ruského prince Sergeje. Aby odradila nechtěné nápadníky, vymyslí si fiktivního snoubence, vévodu z Drummondu. Tento muž jí je velmi užitečný - dokud se neobjeví na plese a nepožádá jí o ruku.

Patricia Mennen - Volání Kalahari

rodinná sága, dobrodružný román Obálka titulu Volání Kalahari

Berlín 1901. Jella von Sonthofen opouští po smrti své matky Německo a vydává se za svým otcem do jihozápadní Afriky. Když konečně najde otcovu farmu, čeká ji zklamání. Její otec je mrtev a na farmě žije jeho mladá žena, která není vůbec nadšená Jelliným příchodem. Sama v cizí zemi se musí Jella naučit vzít svůj osud do vlastních rukou.Rodinná sága, která se v Německu stala bestsellerem, se odehrává v úchvatných kulisách Namibie a je vzrušujícím příběhem o lásce a nenávisti, naději a zklamání.

Lisa Kleypas - Z lásky k Tobě

historická romance

Plachá Celia, dcera pařížského lékaře, byla už téměř smířená se životem staré panny, ale namísto toho pro ni osud uchystal nespočet zvratů... Nejprve jí přivedl do cesty laskavého Philippa, za něhož se Celia ochotně provdala a spolu s ním vypluje vstříc novému životu v New Orleans. Idylku rázně ukončil útok pirátů, kteří Philippa zabili a Celia skončila v rukou obávaného Dominika Legarea, který ji chce věnovat svému úchylnému bratrovi. A znovu zasáhne osud, tentokrát v podobě slavného piráta Griffina, který zoufalou dívku vyrve z Legareových spárů a vyslyší i její přání, aby ji dopravil k rodičům zesnulého chotě. Cesta je plná nástrah, ale Celia bojuje především sama se sebou: ví sice, že by Griffina měla považovat výlučně za šlechetného zachránce, ale zároveň se v koutku duše obává, že mu nedokáže odolat - a to ani když vyjde najevo, že Griffin ve skutečnosti není tím, za koho se vydával…

Nora Roberts - Kouzlo okamžiku     

román pro ženy

aurel je do Dela zamilovaná od první chvíle, co ho poznala. Dlouho potlačované city ji přimějí, že jednou popustí uzdu své vášně a vroucně Dela políbí. Zaskočený Del si musí připustit, že mu Laurel není lhostejná, ale copak se může úspěšný právník oženit s nemajetnou cukrářkou?

Jackie Collins - Plavba za všechny prachy

thriller, napětí Obálka titulu Plavba za všechny prachy

Miliardář Aleksandr a jeho přítelkyně Bianca pozvou pět bohatých dvojic na svou luxusní jachtu. Všichni se tváří jako nejlepší přátelé, jenže brzy vyjdou najevo skrytá nenávist i závist a odhalí se úzkostlivě střežená tajemství. Když se rozhádaná smetánka ocitne ve skutečném nebezpečí a jde jim o život, náhle zjistí, že nejsou všemocní, jak si namlouvali.

Táňa Kubátová - Rebel

román pro ženy

eprve po rozvodu se kdysi nenápadná Linda cítila natolik sebevědomá, aby se vůbec poprvé po patnácti letech zúčastnila setkání se spolužáky. Mimo jiné tam narazila na charizmatického Kryštofa. Všechny spolužačky na něj tehdy houfně letěly, ovšem Lindu nikdy nepřitahoval a vlastně jím tak trochu pohrdala. Jak na srazu záhy zjistila, některé pocity se prostě nikdy nemění. Svými názory j i Kryštof brzy vytočil tak, že se s ním neváhala pořádně pohádat.  Po pár dnech ale od něj dostala e-mail, který jí řádně zamotal hlavu ..

Lenka Lanczová - Vstupenka do ráje

román pro ženy Obálka titulu Vstupenka do ráje

Sympatická Laura, hlavní hrdinka románu, má na krku takřka čtyřicítku, manžela, dvě dcery, práci, která ji vysiluje, ale docela baví, a rodinu, která ji baví a občas taky pěkně vysiluje.

Anna Strunecká - Doba jedová 1

zdravověda, toxikologie

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, Obálka titulu Doba jedovánápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti.

Monika Vacková - Japonsko a Korea

cestopisy, zážitky

Netradiční svatební cesta autorů téměř Obálka titulu Japonsko & Koreanavazovala na jejich cestu po Jižní Americe. Tentokrát s nimi za 73 dní projedeme všechny čtyři hlavní japonské ostrovy a Jižní Koreu. 5044 km dlouhá cesta ze Sappora do Soulu sebou přinesla opět spoustu nevšedních příhod a zážitků. Navštívíme světové metropole Tokio, Nagouy, Osaku a Soul, uvidíme několik památek UNESCO, poznáme japonský a korejský venkov. Nechybí zmínky o technických vymoženostech těchto velmocí, statistiky, mapky, výbava, s kterou jeli, rozpočet a ceny. Autoři většinu nocí strávili ve stanu, neplatili jediné ubytování a dopravu, jídlo kupovali v hypermarketech a tak zde najdete i návod, jak se podívat do těchto zemí za rozumné peníze.

Iveta Toušlová - Toulavá kamera č. 16

turistický průvodce, cestování Obálka titulu Toulavá Kamera 16

16. díl Toulavé kamery vás zavede do hradů a zámků, k prohlédnutí budou neobvyklá muzea a pozoruhodné přírodní úkazy. Také se projdete či projedete malebnou krajinou, historickými městečky a vesnicemi a poznáte nadšené a šikovné lidi, kteří se věnují zapomenutým řemeslům nebo netradičním koníčkům. Reportáže jsou doplněny fotografiemi, inovovanými mapami a praktickými informacemi

 

 

 

zdroj: www.kosmas.cz, www.bux.cz