Nové knihy pro děti a mládež - únor 2013

25.02.2013 08:42

Autor: L. J. Smith

Název: Upíří deníky (1.-4. díl box)

Žánr: hororová romance, urban fantasy
Anotace: Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a dívky se jí chtějí podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat. Pronásleduje ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla nejen mezi dvěma upířími bratry, ale i ve velkém nebezpečí a s ní celé městečko. Je žízeň po krvi silnější než láska? Láska bolí a historie se opakuje...

 

Autor: L. J. Smith

Název: Upíří deníky (5.-8. díl box)

Žánr: hororová romance, urban fantasy

Anotace: Milostný trojúhelník plný očekávání, touhy, nečekaných zvratů a krve! - Co vše může člověk obětovat pro lásku? - Je žízeň po krvi silnější než láska? - Láska bolí a historie se opakuje…

 

Autor: Kendare Blake

Název: Anna krví oděná

Žánr: hororová romance, urban fantasy

Anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal.  Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Smrtící souboj

Žánr: detektivka

Anotace: Vicky, Jup a Nick jedou do Anglie, aby si tam vylepšili znalosti angličtiny. Proč se ale najednou třídní učitel a ředitel internátní školy chovají podivně? Členy Klubu záhad zachvátí naprostá hrůza, když zjistí, že vlkodlak a upír proti sobě nastoupí ve smrtícím souboji. Klub záhad zahajuje pátrání.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Upíří rakev

Žánr: detektivka

Anotace: Tentokrát se snaží Jupiter, Vicky a Nick odhalit tajemství záhadné rakve, nacházející se ve vetešnictví paní Lenské.

 

Autor: Jill Murphy

Název: Čarodějnice školou povinné

Žánr: fantasy

Anotace: Zažijte dobrodružství s Mildred Virválovou, studentkou čarodějnické akademie, s její nejlepší kamarádkou Maud Měsíčkovou i nafoukanou spolužačkou Ethel Svatouškovou. Copatá Mildred je trochu neohrabaná a nepatří k premiantkám třídy. Od touhy stát se čarodějnicí ji ale nemůže odradit ani její talent na průšvihy, ani strach ze tmy a ani to, že každou chvíli poplete zaklínadlo či špatně namíchá lektvar...

 

Autor: Jill Murphy

Název: Čarodějnice školou povinné: Mildred opět zasahuje

Žánr: fantasy

Anotace: Další ztřeštěné kousky a neuvěřitelné příhody copaté Mildred, její nejlepší kamarádky Maud a protivné šprtky Ethel, která nikdy neudělá žádnou chybu a průšvihářce Mildred se ráda posmívá. Ovšem v letním semestru prvního ročníku na Akademii slečny Krákavé bude mít Mildred problém ještě s někým jiným. Nová žákyně Enid, o niž se má Mildred starat, totiž vůbec není tak mírumilovná, jak se na první pohled zdá. Umí spoustu kouzel, ale používá je nerozvážně, navíc na ni Maud začne žárlit.

 

Autor: Ivona Březinová

Název: Teta to zase plete

Žánr: pohádky

Anotace: Volně navazuje na titul "Teta to plete". Pokud chcete vědět, co všechno provedla teta Běta s osmi známými pohádkami, tak neváhejte a pusťte se do čtení. Třeba se vám podaří zašmodrchané pohádkové klubíčko správně rozplést.

 

Autor: Martin Widmark

Název: Lasse a Maja: Záhada v kavárně

Žánr: detektivka

Anotace: Všechno ukazuje na to, že pachatel ví přesně, kdy má udeřit! Oblíbená kavárna městečka Valleby byla přepadena třikrát během krátké doby. A pokaždé bylo v pokladně hodně peněz. Spolupracuje s pachatelem někdo ze zaměstnanců? Lasse a Maja už něco tuší.

 

Název: Já jsem VIPO, poleť se mnou

Žánr: pohádka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: www.fragment.cz; www.knihyabz.cz, www.bux.cz