Nové knihy pro děti a mládež - říjen 2013

11.10.2013 08:31

Alexandra Adornetto - Zaslíbení Zaslíbení

fantasy

Láska smrtelníka Xaviera a andělské Bethany je vystavena ještě větší zkoušce, protože oba mladí lidé se vzepřou zákonům nebes a vezmou se. Krutý trest na sebe nenechá dlouho čekat: přichází sedm zločinných andělů, kteří se snaží vztah Beth a Xaviera zničit, zahubit Gabriela a Ivy a nastolit v nebi vládu temnoty. Jediný způsob, jak jim můžou uniknout, je odchod mezi smrtelníky jejich věku...

 

Danny White - 1D One direction: cesta ke slávěOne Direction - Cesta ke slávě

biografie

One Direction je britsko-irská chlapecká hudební skupina. V knize je v samostatných kapitolách popsán život jednotlivých členů, jejich rodinné zázemí, jejich pronikání do zpěvu a herectví a osudová příležitost, která je svedla dohromady v televizní show X Factor. Kapitoly, které následují, dokumentují nově nabytou slávu, zákulisí a eskapády jejich vystoupení na pódiu a vyprodané turné ve Velké Británii a Americe.

 

Thomas Brezina - Útok z vesmíru (Klub tygrů) Klub Tygrů 16 - Útok z vesmíru

dobrodružství

Členové Klubu Tygrů se stanou svědky neuvěřitelné události - v tajemném lese poblíž města přistane vesmírná loď. Z ní jsou na Zem vysíláni pomocí světelných paprsků mimozemšťané, kteří rychle zmizí mezi stromy. Biggi, Luk a Patrik se shodnou, že záhadné bytosti vypadají neškodně. Když se ale vrátí do města, vše je vzhůru nohama. Podaří se jim odhalit, co se vlastně stalo? A proč se UFO objevilo zrovna tady?

 

Rick Riordan - Percy Jackson (box všech 5 dílů) Percy Jackson komplet

fantasy

Dvanáctiletého Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Podezírají Percyho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů.

 

Mary K. Pershall - Přízrak beze jména (3. díl od Tajemství duchů) Tajemství duchů 3 - Přízrak beze jména

fantasy

Dvanáctiletá Ruby není jako ostatní. Slyší a vidí duchy, se kterými může i normálně mluvit. Každému, kdo se s ní spojí, se snaží pomoct. Co ale dělat, když jeden takový duch ze školy neví, kdo je, odkud přišel a co hledá? Podaří se Ruby objasnit jeho minulost a najít odpovědi na otázky?


Liz Pichon - Všechno je fakt šílený (3. pokračování Toma Gatese) Úžasný deník - Tom Gates - Všechno je fakt šílený!

humor

ůj život se tak trošku zkomplikoval a můžou za to dobré i špatné zprávy. Ty dobré: 1. Přihlásili jsme Derekova psa Kohouta na místní výstavu, takže (pro změnu) nesmrděl a byl čistý. 2. Moje skvělé zpívání přivádí Delii k šílenství... jen tak dál! O - ou, teď ty špatné... 3. Babička Mavis chce něco uvařit na moje narozeniny. To bude totální katastrofa! ...

 

Dagmar H. Mueller - Velký den Zuzka a poníci - Velký den

čtení pro dívky o koních

Přípravy na vrcholnou akci sezóny - podzimní hon na lišku - jsou v plném proudu. Zuzka neví, kam dřív skočit. Vždyť musí zvládnout tolik věcí: zúčastnit se oslavy narozenin kamarádky Johany, trénovat techniku jízdy, ošetřovat poníka Konnora a odnaučit se červenat, když mluví s Robinem. V patách má neustále Johanu, které nic neujde. Ke všemu se ještě objeví velké nebezpečí na trase, na které má probíhat hon. Konečně se Zuzka dočká neděle, kdy podzimní hon začíná. Půjde vše podle plánu, nebo se Zuzce její velký den zkomplikuje?

Dagmar H. Mueller - Zaříkávačka koní Zuzka a poníci - Zaříkávačka koní

čtení pro dívky o koních

Zuzka tráví ve stáji většinu volného času. Učí se jezdit na koni, sleduje výcvik skoků a stará se o svého milovaného Konnora. Všude v patách jí je Robin, který řeší problém s učitelkou ježdění. Zuzku zlobí dvou letá Lea a Konnor odmítá skočit přes překážku. Najde Zuzka způsob, jak se s nimi domluvit? A proč jí nazvali zaříkávačkou koní?

 

Dana Winklerová - Pohádky o zvířátkách

pohádky

Pohádky o zvířátkách - Junior

Ljuba Štíplová - Pojď s koťaty do pohádky

pohádky, básničky

 

zdroje: www.bux.cz, www.kosmas.cz