Nové knihy pro děti a mládež - prosinec 2013

19.12.2013 15:50

Rhiannon Lassiter - Zlo v krvi Zlo v krvi (Edice Svítání)

horor

Na opuštěném sídle v jezerní oblasti je možné projít dveřmi skříně do tajné místnosti na hraní. V ní se pod vrstvami prachu a pavučin kupí stohy knih s hrubě přeškrtanými jmény postav. Kdysi si tam hrály dívky Anne, Emily, Charlotte, vymýšlely si příběhy a smrtí přeškrtnutím obětovaly kladné hrdiny a hrdinky z knih, aby daly život svým vlastním postavám. Ale hru nikdy nedohrály do konce a v záhadných lesích za domem stále něco hladově čeká na nová jména, na jedinou potravu, kterou zná. Pak do velikého domu přijíždí nová rodina a brzy zjistí, že se stala součástí hry. Jenže nezná pravidla. Zlá krev je strhující příběh, plný hrozivých tušení, napětí a strachu, na hranici reálného a nereálného, v mnohém podobný Záhadě Blair Witch.

 

Kolektiv autorů - Zuby nehty - 19 + 1 hrůzostrašná povídka Zuby nehty - 19+1 hrůzostrašná povídka

hororové povídky

Dvacet strašidelných povídek napsalo deset autorů - členů tvůrčí skupiny Hlava nehlava. Jde o druhé vydání sborníku - aktualizované, doplněné o dva nové příběhy a vybavené novými ilustracemi Tomáše Tvrdého. Povídky jsou určené náctiletým čtenářům, všechny příběhy se odehrávají v současném světě.

 

Ursula Poznanski - Hra, která zabijí Erebos - Hra, která zabíjí!

thriller

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud poslouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

 

Roderick Gordon - Ztracený svět v Podzemí Ztracený svět v Podzemí

dobrodružství

Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v Podzemí?

 

Roderick Gordon - Hlouběji do Podzemí Hlouběji do PODZEMÍ

dobrodružství

Záhadné PODZEMÍ odhaluje nová hrozivá tajemství. Tam, kde se Will nachází právě teď, by nechtěl být nikdo z nás. Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že v neznámých Hlubinách číhá nebezpečí doslova na každém kroku. Prchají před krutými Styxy vedenými Rebeccou, kteří se co nevidět chystají spustit svůj dlouhodobý plán s nedozírnými následky pro všechny lidi na Povrchu...

 

Roderick Gordon - Volný pád do Podzemí Volný pád do PODZEMÍ

dobrodružství

Třetí díl série o podzemním světě začíná bezprostředně po Calově smrti a poté, co se Will s Chesterem a Elliott zřítili do obrovské propasti zvané Průduch. Oproti veškeré pravděpodobnosti dlouhý pád do útrob planety přežijí a ocitnou se v nebezpečném světě obydleném nevídanými dravými zvířaty. Naleznou zde nečekaného spojence: Martu, kterou její manžel před lety shodil do Průduchu. Zároveň však na ně číhá hrozba v podobě Willových nevlastních sester, které u sebe mají ampule se smrtícím virem Dominiem, určeným k vyhlazení Površáků. Dokáže Will toto nebezpečí odvrátit? A podaří se mu konečně nalézt svého otce?

 

Derek Meister - Lovec duchů Lovec duchů

fantasy, thriller, horor

První kniha série Lovec duchů. Existují. Ian Boroughs to ví. Vidí je. Slyší je. Cítí je. Objeví se z ničeho nic. Čeho se dotknou, shoří. Duchové. Můžou tyto bytosti za smrt jeho otce? Jsou příčinou, proč je Ianův děda více než třicet let nezvěstný? Společně se svým nejlepším kamarádem se 17letý Ian rozhodne, že je vypátrá, aniž by měl nejmenší tušení, jak nebezpeční duchové jsou.

 

Derek Meister - Vymítač duchů Vymítač duchů - Světlo, které zabíjí

fantasy, thriller, horor

Existují. Ian Boroughs to ví. Vidí je. Slyší je. Cítí je. Objeví se z ničeho nic. Čeho se dotknou, shoří. Duchové. Můžou tyto bytosti za smrt jeho otce? Jsou příčinou, proč je Ianův děda více než třicet let nezvěstný? Společně se svým nejlepším kamarádem se sedmnáctiletý Ian rozhodne, že je vypátrá, aniž by měl nejmenší tušení, jak nebezpeční duchové jsou.

 

Rachel Hartman - Serafína: příběh draků Příběh draků - Serafína

fantasy

V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.

 

Morgan Rhodes - Soumrak království Soumrak království

fantasy

Napínavá fantasy ve stylu Her o trůny! Je předvečer války. Vyberte si svou stranu.AURANOSPrincezna Cleo vychovaná v přepychu se musí vydat na strastiplnou a zrádnou cestu na nepřátelské území, aby tam nalezla dávno ztracenou magii.PAELSIAJonas, rebel zuřící nad nespravedlností světa, se vzbouří proti útlaku, který zbídačil jeho zemi, a stane se vůdcem lidové revoluce.LIMEROSLucia, sirotek adoptovaný královskou rodinou, odhalí pravdu o své minulosti a objeví nadpřirozené schopnosti, které je předurčena ovládat.Magnus, prvorozený královský syn vychovávaný svým otcem k násilí a dobývání, začíná zjišťovat, že srdce může být smrtelnější zbraní než meč.

 

Michaela Burdová - Syn pekel: V Syn pekel - V moci démonůmoci démonů

fantasy

Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?

 

Berndt Perplies - Bájná pečeť Věk magie 1 - Bájná pečeť

historická fantasy

První kniha trilogie Věk magie. Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?

 

Berndt Perplies - Čas zkázy Věk magie 2 - Čas zkázy

historická fantasy

Druhá kniha trilogie Věk magie. Rovnováha magie byla narušena. Svět nyní stojí nepatrný krok před záhubou... Mladý novinář Jonathan byl proti své vůli vtažen do konfliktu dvou frakcí mocných kouzelníků a musí bojovat za svou záchranu. Události jsou natolik znepokojující, že svou pozornost k Londýnu obrací i svatá inkvizice v Římě. Prazdroj magie v troskách Atlantidy musí být uzavřen. Podaří se závod s časem vyhrát a odvrátit tak jistý konec lidstva?

 

Damian Dibben - Strážci minulosti: Bouře začíná Strážci minulosti - Bouře začíná

dobrodružství, fantasy

Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoliv místě na světě - a zároveň v kterékoliv době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke Strážcům minulosti, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům, aby zasahovali do dějin a přetvářeli je po svém.

 

Michael Northport - V pasti V pasti

thriller

V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově střední školy, až pro ně někdo přijde. Brzo jim však dojde, že jim nezbyde nic jiného než ve škole přenocovat, protože touhle vánicí nikdo neprojede. Nejdřív se to nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. A všem postupně dochází, že jim jde o život...

 

Justus Pfaue - Anna Anna

dívčí román

Anna se touží stát primabalerínou. Ale po těžké autonehodě ochrne a šance na velkou taneční kariéru jsou ty tam. Vypadá to, že už nemá proč žít, bez baletu nevidí v uzdravení žádný smysl. Pak se však dostane do sanatoria, pozná Rainera, prima kluka na vozíku, který jí vlije novou energii do žil. Krok za krokem se Anna vrací do života a na pódium, kde se jí díky talentu otevírají netušené obzory. Brzo se však bude muset rozhodnout. Balet, nebo láska? Co je důležitější?

 

Alžběta Hulová - Zpověď jednoho děvčete Zpověď jednoho děvčete

dívčí román

Život má často i stinné stránky a šestnáctiletá Nela o tom ví své. Svérázným - a dost nerozumným způsobem - se pokouší i vyrovnat se smrtí svého milovaného otce a později i s nevlastním otcem - alkoholikem.

 

Stacey Kade - Zamilované duše

fantasy, dívčí Mezi nebem a zemí - Zamilované duše

Alona Dareová - bývalá královna školního plesu a současná královna mrtvých - se vrátí ze záhrobí zpátky na tento svět a zjistí, že dělá něco naprosto nečekaného: pracuje. Místo aby se opalovala u bazénu (což byla její obvyklá prázdninová zábava, když byla živá), stará se o jiné zbloudilé duše. Jejím parťákem pro všechno tohle "pomáhání ostatním" je Will Killian: společenský vyděděnec, médium a kluk, na kterém Aloně záleží víc, než by se jí zamlouvalo.

 

Manuela Martini - Mrazivé léto Mrazivé léto - Thriller

thriller

V jihošpanělském městečku si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen.

 

Manuela Martini - Výkřik do tmy

thriller Výkřik do tmy - Thriller

Franziska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Franziska, která si z osudného večera nic nepamatuje. Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy doopravdy stalo....Co když se všechno odehrálo úplně jinak?

 

Becca Fitzpatrick - Crescendo

fantasyCrescendo

Nořin život má stále daleko k dokonalosti. Získala aspoň strážného anděla. Patch je tajemný, přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a tráví stále víc času s Nořinou sokyní Marcií. Navíc Noru začíná přitahovat i rodinný přítel Scott. A pronásledují ji obrazy jejího zavražděného otce. Hrozí jí nebezpečí, protože se snaží urputně zjistit, co se vlastně v minulosti stalo. Pravda ale začne ničit vše a všechny, kterým Nora věří a má je ráda.

 

Becca Fitzpatrick - Ticho Ticho (3. díl k Zavrženému)

fantasy

Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.

 

Garth Nix - Lírael Lírael

fantasy

Volně navazuje na román Sabriel, jeho pokračováním je román Abhorsenka. Lirael žije s rozvětveným clayrským společenstvím a touží po schopnosti nahlížet do budoucnosti. Je určena, aby se ujala nebezpečného úkolu: musí odvrátit sílící moc skrytého zla, jež se znovu chystá převzít vládu nad královstvím.

 

Lois Duncan - Temnou chodbou Temnou chodbou

thriller

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší... Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku.Poté, co dají hlavy dohromady a poskládají jednotlivé útržky informací, zjistí, že se staly oběťmi nebezpečného experimentu, při němž je v sázce nejen jejich zdravý rozum.

 

Lisa McMann - Prokleté město Prokleté město

thriller

Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?

 

Anna Ludwig - Kluci snů Láska s. r. o. - Kluci snů

dívčí román

Tak tohle je fakt super! Nejlepší kapela všech dob Room 16 pořádá casting na videoklip! Leonie s Isabel neváhají ani minutu, rozhodně si chtějí ve videoklipu zahrát. A možnost být na blízku zpěvákovi Filipovi si Leonie nemůže nechat ujít. Proč se jim ale do cesty pořád motá Leoniin bratr? Podaří se holkám splnit si svůj tajný sen a prožít první lásku?

 

Marlena Jablonski - Kouzelný šepot koní Kouzelný šepot koní - Holky v sedlech 2

dívčí román

Sofie je v sedmém koňském nebi! A za to vděčí jedné kouzelné knize - knize o šepotu koní! Zjišťuje, že mluvit ,,koňsky" není zase tak těžké - nebo přece jen? Navzdory té knize je totiž pro ni jízda na koni všechno jiné,  jen ne snadná. Kamarádky Pia a Lea si lámou hlavu nad tím, jak přesvědčit Sofii, aby se nebála a naučila se jezdit na svém milovaném koni Auroře...

 

Marlene Jablonski - Tajemství v plavé hřívě Tajemství v plavé hřívě

dívčí román

Dvanáctiletá Pia si píše deník. Ukládá do něj všechna svoje tajemství i trápení. Je to její nejlepší kamarád. Nikdy neprozradí její tajemství. Leda...leda kdyby se dostal do ruky někomu cizímu! Jednoho dne deník zmizí. Pia hledá útěchu u klisny s plavou hedvábnou hřívou a vypráví ji o všem, co ji tíží, s čím se nesvěřila nikomu. S tím, že ji rozvod rodičů poznamenal víc, než si byla ochotna přiznat, že má strach, aby nepřišla o tátu, že si v nové rodině připadá jako páté kolo od vozu. Ještě že je tady její Aurora, klisna, o kterou se stará, a její kamarád Josh.

 

Elizabeth Rudnick - Tweety s cityTweety s city

dívčí román

Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadné místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu.

 

Jacques Brian - Sedm strašidelných příběhů Sedm strašidelných příběhů

horor

Sedm strašidelných příběhů, jejichž časový záběr je široký. Sahá od středověku po současnost a kromě klasických strašidelných bytostí se v nich objevují i postavy jako egyptský bůh Anubis či duch kačeřího jezírka.

 

Enidy Blyton - Tajemná hora

dobrodružství Tajemná hora

Kdo by se o prázdninách netěšil na táboření ve velšských horách, kam vás dopraví oslíci, dokonce i s nákladem proviantu a všeho, co je potřeba k táboření? Zpočátku jde všechno podle plánu, i počasí dětem přeje, ale pak se všechno zvrtne. Průvodce zmizí, a výletníci se ztratí v pustých horách, a jako by toho nebylo dost, v noci je ohrožují vlci a tajemná hora nad nimi se zlověstně otřásá...

 

Guy Bass - Záplaťák Záplaťák

humor, dobrodružství

V opuštěném hradu žije podivínský profesor, čistě z vědeckého zájmu vyrábí v tajnosti humanoidy, Frankensteiny, lebkouny, jednooké pavouky s křídly, chodící ryby, tříruká monstra. Občas profesor ani sám netuší, co to vlastně vynalézá. Ještěže je tu pomocník slátaný z odpadu - Záplaťák. Díky němu vládne na hradě mezi příšerkami dobrá nálada.

 

Guy Bass - Záplaťák a pirátovo oko Záplaťák -  Pirátovo oko

humor, dobrodružství

Znáte Záplaťáka? Sešívku, Hadráka, s hlavou pokrytou stehy, co má každé oko jiné? Vytvořil ho podivínský profesor Erasmus v opuštěném hradu Groteskinu. Dlouhá léta se profesor nerušeně těšil ze svých pokusů a oživoval humanoidy, Frankensteiny, lebkouny, jednooké pavouky s křídly, chodící ryby, tříruká monstra - ovšem jen do té doby, než se znovu objevil jeho dávný nepřítel Fulbert Frkolovec, majitel putovního karnevalu. Frkolovec profesora unesl a je na Záplaťákovi, aby ho zachránil. Brzy se ukáže, že i Záplaťák může únoscům nahnat strach. Vždyť jeho zářivé modré oko kdysi patřilo strašnému pirátu Střeloprachovi!

 

Michael Grant - Super 12: Výzva SUPER 12 - Výzva

fantasy

Když jeden hrdina nestačí! Říkají mi Mack a je mi dvanáct. Jsem naprosto nudně průměrný, vypadám tak, učím se tak a nejspíš jsem to zdědil po rodičích, kteří jsou taky průměrní. Když se ve škole objevil tři tisíce let starý muž Grimluk a řekl mi, že patřím do Super 12, obrátil se mi život naruby. Musím najít ostatní členy, abychom společně bojovali proti zlým silám. Čas běží a jedině společně budeme dostatečně silní. Čekají mě daleké cesty, nebezpečné boje - zní to děsivě... Já vlastně ani nechci být hrdinou!

 

David Walliams - Babička drsňačka Babička drsňačka

humor, detektivka, dobrodružství

V humorné knížce pro děti se vypráví příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Benova babička je jako každá jiná, má bílé vlasy a silné brýle, nosí zubní protézu a naslouchátko- až na to, že je mezinárodní lupičkou klenotů a má v plánu ukrást korunovační klenoty.

 

Michael Buckley - Ekzoti Ekzoti

dobrodružství

Jackson Jones je bezstarostný a mezi spolužáky velmi oblíbený jedenáctiletý kluk, jenže když mu do pusy znenadání přibude tuna železa, stane se z něj jako mávnutím kouzelného proutku jeden z těch podivínských exotů, kterým se se svou partou dřív posmíval. A to je jeho konec - aspoň do chvíle, než náhodou odhalí tajemnou špionskou organizaci EKZOTI, kterou tvoří banda technologicky vylepšených mimoňů bojujících za bezpečnost naší planety. Ale šílený padouch, který si brousí zuby na ovládnutí světa, není tím jediným, s čím se musí Jackson ve svém novém životě vypořádat...

 

Harald Tonollo - Smrtičovi 1: Temné dědictví Smrtičovi 1: Temné dědictví

fantasy

První ze tří příběhů o pozoruhodné čarodějnické rodině pana Rottentodda, majitele pohřebního ústavu.Rottentoddovi zdědí velký dům se zahradou, zahradníkem, komorníkem, miniteriérem Hannibalem a kuchařkou Karlou, který je plný pozoruhodných věcí. Jednou z nich je kniha se zlatou ořízkou a názvem MAGIA. Obsahuje 777 kouzelnických zaříkadel, jenže jak dvojčata zjistí, vůbec nefungují. Malá Polly musí chodit do lidské školy, kde si povšimne chlapce, kterého šikanují dva spolužáci. Spolu s dvojčaty mu pomůže a stávají se z nich kamarádi.

 

Kirsten Miller - Kiki Strike ve Stínovém městě Kiki Strike ve Stínovém městě

dobrodružství, fantasy

Život dvanáctileté Ananky Fischbeinové je strašlivě nudný. Až jednoho sobotního rána objeví, že v malém parku nedaleko jejich domu se propadla zem, a její poklidný život náhle nabere na obrátkách. Poznává tajemnou Kiki Strike a skupinu dalších výjimečných dívek a společně se pouštějí do dobrodružství a objevování podzemního Stínového města, které je tvořeno propletenými tunely pod Manhattanem.

 

Phillip Margolin - Záhadná zmizení Záhadná zmizení - Případ pro Madison

detektivka

Je temná noc. Do ticha se rozezvoní telefon, který probudí Madison ze spánku. Její táta právě dostal nový případ - někdo byl obviněn z vraždy místní učitelky. Zvláštní je, že se zatím nenašlo tělo. Jak může policie vědět, že už žena nežije? Madison se chce stát advokátkou, proto se hned pouští do pátrání. Druhý den ve škole se dozvídá o dalším zmizení. Co se to ve městečku děje? Proč zmizely učitelka a kamarádka Ann? Podaří se záhadu objasnit?

 

Liz Pichon - Naprosto fantastický (skoro ve...)Tom Gates - Úžasný deník - Naprosto fantastický (skoro ve..)

humor

Další kniha série -Tom Gates se tentokrát těší na školní výlet se sportovními aktivitami. Bude se podnikat fůra skvělých věcí: vyrábět vory, pořádat půlnoční hostiny, sledovat různá prapodivná zvířata. Bude to paráda! A hlavně, nikde žádní rodiče ani votravný sestry!

 

Thomas Brezina - Klub tygrů: Žraločí pevnost Klub Tygrů - Žraločí pevnost

dobrodružství

Klub Tygrů tráví prázdniny u moře. Během jedné noční výpravy se Biggi, Luk a Patrik setkají s pomateným mužem, který několika záhadnými poznámkami vzbudí jejich zvědavost. Co nebo kdo je za podivnými událosstmi, které se v okolí odehrávají?

 

Michael Peinkofer - Team X-treme: Všechno nebo nic Team X-treme - Všechno, nebo nic

dobrodružství

Mladí tajní agenti bojují za pravdu a spravedlnost! Team X-treme se seznámí s klukem, který očividně ztratil paměť. Naštěstí si pamatuje alespoň své jméno: Kyle Connor. Tým dostává nabídku, aby mu pomohl vypátrat jeho minulost, a odhalí přitom strašlivé tajemství. Opravdu mají Kyle a Bata Clava, proslulý nájemný vrah, něco společného?

 

Thomas Brezina: Rytířský turnaj Kouzelný hrad - Rytířský turnaj

dobrodružství

Na kouzelném hradě je zase vše vzhůru nohama. Koná se zde velký turnaj na počest samotného krále, který hrad poctil svou návštěvou. Vrcholem rytířského klání je souboj Maxe, nejmladšího z dětí hradního pána, se silným Damianem z rodiny zlého rytíře Dragomíra. Pokud Max prohraje, ztratí jeho rodina svůj domov... Pomohou mu k vítězství jeho kouzla nebo snad zázračný nápoj?

 

 

Thomas Brezina - Hafani 001: Supermozky v ohrožení Hafani 001! - Supermozky v ohrožení

dobrodružství

Robbi, Max, Konrád a Jiang-Dong jsou spolužáci a nejlepší kamarádi pod sluncem. Sotva zvládli první případ, už pro ně velitel Popcorn má další: Mimozemšťani, kteří vysávají energii z lidských mozků, chtějí zaútočit během celosvětové soutěže mimořádně nadaných žáků. A oni tomu mají zabránit!

 

 

Jürgen Banscherus - Detektiv Kvítko a případ zloděje bruslí

detektivkaDetektiv Kvítko Případ zloděje bruslí

Soukromého detektiva Kvítka, žáka základní školy, požádá o pomoc Fritz, který rozváží po městě objednanou pizzu na kolečkových bruslích. Jednoho dne mu brusle někdo ukradne a chudák Fritz musí domů v ponožkách...

 

 

Guy Bass - Filín Fidla a strašidla Filín Fidla a strašidla

humor, dobrodružství

Filín Fidla se bojí úplně všeho, kromě strašidel, která se schovávají u něho v pokoji. Dokáže Filín se svými kamarády strašidly zachránit svět před ďábelskými zombiemi dřív, než se celé lidstvo promění v bezduché masožravé otroky?

 

 

Pavla Etrychová - Komisař Vrťapka Komisař Vrťapka

detektivka

Jednička mezi detektivy, psí komisař Vrťapka, je postrachem všech padouchů a lapků. Vyřešil řadu těch nejzapeklitějších detektivních případů a jeho sláva ho přivedla až na stránky Mateřídoušky!! V knize čtenáři najdou přes třicet jeho případů, ale odhalit pachatele musejí sami na základě daných indicií. Navíc se mohou pocvičovat v úsudku a kombinačních dovednostech ve Vrťapkově detektivní škole, řešit řadu nových úkolů, rébusů a hádanek. Jen tak z nich budou machři mezi detektivy.

 

Ursul Scheffler - Detektiv Klubko: Muž s oranžovou maskou

detektivka

Zapoj se s detektivem Klubkem do pátrání a vyřeš záhadu muže s oranžovou maskou! Detektiv Klubko nikdy nezaváhá a bystře si poradí i s těmi nejzapeklitějšími případy.

 

 

Mary Pope Osborne - Dobrodružství v zemi nindžů Dobrodružství v zemi nindžů

dobrodružství

 Vzhůru na výpravu do země nindžů! Stačí tak málo - otevři knihu, vyslov přání a magický domeček tě přenese do starého Japonska. Anička s Kubou se vrátí v čase a budou poznávat dávnou asijskou kulturu. Cestu jim zkříží nelítostní samurajové, ale tím překážky nekončí... Dokáží se vrátit zpět s pomocí malé myšky?

 

 

Diana Kimpton - Eliška a zázračný princ Eliška a statečný princ

dobrodružství, s poníky

Eliška se spřátelí s princem Jankem a společně podnikají dobrodružné výpravy. Jejich poníci se však na lesní stezce podél zdi načekaně zastaví a nechtějí dál. Co je příčinou jejich velkého strachu? Podaří se Elišce a Jankovi záhadu objasnit?

 

zdroje: www.fragment.cz, www.beletrie.eu