Nové knihy pro děti a mládež - leden 2013

28.01.2013 10:00

Název: Blbnutí s Oscarem Blbnutí s Oscarem

Autor: Ivona Březinová

Údaje o vydání: Praha: Albatros, 2011

Počet stran: 134 s.

Klíčová slova: čtení od 13 let * milostné romány * cestování * Oscar Wilde

Anotace:

Čas uběhl a tři kamarádky – černovláska Fany, zrzka Nikol a blondýnka Simča – už jsou v maturitním ročníku. Je únor a všichni ve škole očekávají předmaturitní nápor. Jenže se stane něco neočekávaného – budova školy, která je v havarijním stavu, se musí okamžitě zavřít. Holky napadne, že by mohly tři týdny samostudia strávit opět na cestách. Jet do Irska na intenzivní kurz angličtiny se zdá být nejlepším využitím času. Možná se k nim přidají i Manuel, Kat a Rosťa. A tak pošesté trojlístek kamarádek balí bágly. Vztahy v partě však v cizině doznají bouřlivých změn, když jednoho z nich zasáhne naprosto nečekaná láska. Pomůže aspoň některým z kamarádů pochopit novou situaci život spisovatele a dramatika Oscara Wilda, známého to bouřliváka, dandyho, muže radikálních názorů, kritika puritánské morálky, kterému nic lidského nebylo cizí? Ten byl ve společnosti vítán nejen pro svůj šarm, ale i jako vynikající, vtipný vypravěč příběhů. Což dokládá obliba jeho knih a divadelních her i v současnosti. Parta českých studentů naráží v Dublinu na jeho stopy v mnoha situacích. 30.11.2011 uplyne 111 let od Wildova úmrtí. Další díl volné série literárních cestopisů. Předchází mu pět knih: Básník v báglu (K. H. Mácha), Blonďatá Kerolajn (K. Světlá), Báro, nebreč (B. Němcová), Bojíš se Margito? (M. Figuli), Blázniví donkichoti (M. de Cervantes).

 

Název: Les rukou a zubů Les rukou a zubů

Autor: Carrie Ryan

Údaje o vydání: Praha: Mladá fronta, 2011

Počet stran: 312 s.

Klíčová slova: fantasy pro mládež * hororová romance * horory

Anotace:

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým – v Lese zubů a rukou – žijí „nečistí“, kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.

 

Název: Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí

Autor: Carrie Ryan

Údaje o vydání: Praha: Mladá fronta, 2012

Počet stran: 418 s.

Klíčová slova: fantasy pro mládež * horovová romance * horory

Anotace:

Gábi vede klidný život v bezpečí svého městečka u moře, za hradbou. Nechává přátele snít o Temném Městě na pobřeží a sama vše jen pozoruje z majáku. Nic jiného než domov nikdy nepoznala. Nic jiného ke štěstí ani nepotřebuje. Ale život po Návratu nemůže být bezpečný. Existují nebezpečí, která ani hradba nezastaví. Gabrielina matka si myslela, že svá tajemství nechala v Lese rukou a zubů, ale tajemství v jejich světě nezůstávají pohřbena - stejně jako mrtví. Gabrielin svět se začíná hroutit. Jeden večer za hradbou… Jeden kluk, kterého Gábi znala odjakživa, a jeden zahalený tajemstvím… Jeden okamžik nepozornosti, a půlka Gabrieliny generace je mrtvá, druhá půlka uvězněná. Gábi ví jediné: Jestliže má ještě doufat v budoucnost, musí se postavit lesu z matčiny minulosti.

 

 

Název: Černý rytíř

Autor: Gerit Kopietzová

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2011

Počet stran: 117 s.

Klíčová slova: detektivní příběhy * čtení od 9 let

Anotace:

Opravdický rytířský turnaj! Agáta Bystrá a její kamarád, doktor Lupa, jsou nadšeni. Zatímco napjatě sledují rytířská klání, Agáty tatínek náhle beze stopy zmizí. Má s tím co dělat tajemný rytíř, který se jim stále plete do cesty? A kde vzal kravatu pana Bystrého? Agáta a doktor Lupa se rozhodnou, že bude nejjistější ho nenápadně sledovat...

 

 

Název: Pozdvižení v Pompejích

Autor: Veronika Válková

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2011

Počet stran: 178 s.

Klíčová slova: dobrodružné příběhy * čtení od 11 let

Anotace:

Kouzelný atlas tentokrát přenese Báru do Pompejí, kde ještě vládne doba otroctví. Zažijete spolu s ní napínavé dobrodružství plné záhad a nečekaných odhalení.

 

 

Název: Tajemství stříbrných vlků

Autor: Thomas Brezina

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2012

Počet stran: 119 s.

Klíčová slova: detektivní příběhy * záhady * čtení od 11 let

Anotace:

Staň se členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy záhadu stříbrných vlků. V prázdninovém táboře se dějí podivné věci. Z ničeho nic se tam objeví vlčí smečka z hlubokých lesů. Dvě děti beze stopy zmizí a členy Klubu záhad ohrožuje záhadný lovec. Jupiterovi, Vicky a Nickovi je brzy jasné, že vlci střeží strašlivé tajemství! Klub záhad zahajuje pátrání a ty můžeš být při tom! V Klubové příloze s dalšími informacemi o případu také zjistíš, jak jsi obstál ty sám.

 

 

Název: Úkryt posledního vlkodlaka

Autor: Thomas Brezina

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2010

Počet stran: 113 s.

Klíčová slova: detektivní příběhy * záhady * čtení od 11 let

Anotace:

 

Staň se členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy záhadu malého ospalého městečka. Poblíž v močálu se údajně ukrývá poslední vlkodlak. Avšak ten, kdo se ho vydá hledat, se už nikdy nevrátí. Jaké tajemství skrývají místní lidé? Podaří se vůbec tuto záhadu objasnit?

 

 

Název: Poselství jednorožců - Strážci dobra (1. díl)

Autor: Michaela Burdová

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2011

Počet stran: 285 s.

Klíčová slova: fantasy příběhy * elfové *jednorožci * čtení od 11 let

Anotace:

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa.

 

 

Název: Poselství jednorožců - Zrádné hory Dragon (2. díl) 

Autor: Michaela Burdová

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2008

Počet stran: 334 s.

Klíčová slova:  fantasy příběhy * elfové * jednorožci * čtení od 11 let

Anotace:

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
I když elfská princezna našla ztraceného postvátného jednorožce, její cesta ještě zdaleka nekončí. Musí se s jednorožcem dostat přes zrádné hory Dragor, kde vládnou draci, aby ho mohla vrátit k jeho druhům. Avšak její přítel Veragorn před ní a přáteli něco skrývá. Tajemství, které může ohrozit soudržnost celé družiny. Království mezitím musí čelit blížící se válce s Černým čarodějem, jehož ohromná armáda se chystá zničit celou zemi. Jediná záchrana teď možná leží v rukou nevyzpytatelných draků.

 

 

Název: Poselství jednorožců - Záchrana Lilandgarie (3. díl)

Autor: Michaela Burdová

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2008

Počet stran: 334 s.

Klíčová slova: fantasy příběhy * elfové * jednorožci * čtenáři od 11 let

Anotace:

Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Boj o záchranu Lilagardie vrcholí! Elfí družina cestuje Tmavým lesem ke Stříbrnému jezeru, kde se má setkat s Aranis a Veraginem, který konečně svým přátelům odhalil své tajemství.
Královna Kasandra na hradě Santiel čelí novým hrozbám. Válka je sice zažehnána, ale zdaleka není vyhráno.
Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?

 

 

Název: Říše temnot - Tajemství upírů (1. díl)

Autor: L. J. Smith

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2012

Počet stran: 239 s.

Klíčová slova: urban fantasy * upíři * romance * horory * čtení od 15 let

Anotace:

Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? První díl tajemné série Říše temnot.

 

 

Název: Říše temnot - Prokleté sestry (2. díl)

Autor: L. J. Smith

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2012

Počet stran: 246 s.

Klíčová slova: urban fantasy * upíři * romance * horory

Anotace:

Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život? Druhý díl tajemné série Říše temnot volně navazuje na titul: Říše temnot – Tajemství upírů

 

 

Název: Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka

Autor: Václav Čtvrtek

Údaje o vydání: Praha: Fragment, 2012

Počet stran: 71 s.

Klíčová slova: pohádkové příběhy * čtení od 5 let

Anotace:

Víte, kdo se ukrývá ve větvích dubu?
Když si Slávek jednoho dne psal domácí úkol pod dubem, ze stromu mu přímo do sešitu spadl malý žalud. Ale ne ledajaký, vyklubal se z něho totiž dubový mužíček. Myslíte si, že Slávka potkalo velké štěstí? Kdepak! Dubový mužíček vnesl Slávkovi a jeho kamarádce Jiřce do života spoustu zmatků a trampot. Jak veselé dobrodružství skončí, když na pomoc přispěchají kocour Uhlík a pes Princ?

 

zdroj: www.fragment.cz, www.bux.cz, www.beletrie.eu