Nové knihy pro děti a mládež - duben 2013

24.04.2013 08:54

L. J. Smith - Říše temnot - Tajemný anděl

urban fantasy

Šestnáctiletou Gillian zachární před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň dio chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? Co ho přivedlo z onoho světa? Gilian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?

Jill Murphy - Čarodějnice školou povinné 3: Zakletý kouzelník

fantasy  

Mildred Virválová se po prázdninách vrací do Akademie slečny Krákavé a nastupuje do druhého ročníku. Ačkoli se snaží, aby se tentokrát velkým obloukem vyhnula všem malérům, brzy se dostane do křížku s Ethel Svatouškovou a ta ji jednoho dne ze msty promění v žábu. Mildred záhy zjistí, že v nové podobě je život plný nečekaných obtíží, ale zároveň se seznamuje s žabákem, ze kterého se vyklube začarovaný kouzelník. Mildred se s pomocí svých kamarádek znovu promění do lidské podoby, ale čeká ji ještě těžší úkol: zachránit svého nového přítele.

Jill Murphy - Čarodějnice školou povinné 4: Námořníkův poklad

fantasy

Mildred Virválové, nejhorší studentce čarodějnice Akademie slečny Krákavé, každou chvíli hrozí vyloučení ze školy, neboť ubohá dívka oplývá neobyčejnou schopností dostávat se do nesnází, třebaže ne vždy vlastní vinou. její soucitné srdce ale nedovolí dbát žádné hrozby, a i proto zachární ze zakletí kouzelníka proměněného v žabáka. Vděčný kouzelník pak pozve celou třídu na svůj hrad u moře. Výlet se okamžitě zkomplikuje, jelikož Mildred nedokáže opustit svého nemotorného kocourka Mourka, který se bojí létat na koštěti.

A to je teprve začátek...!

Jeff Kinney - Deník malého poseroutky 1: Zápisky Grega Heffleyho

humor

Deník v obrázkách, do kterého si jedenáctiletý poseroutka Greg zapisuje a čmárá vše, co se kolem něj děje. I když tohle vlastně není deník, to jsou zápisky. Greg píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve  škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru ..

Jeff Kinney - Deník malého poseroutky 2: Rodrick je king

humor

Léto skončilo a Greg je vlastně docela rád. A ani se ho neptejte, co dělal o prázdninách, protože o tom fakt netouží mluvit... nejradši by zkrátka s novým školním rokem na všechno zapomněl, obzvláště na jednu trapnou událost... Nejhorší na tom je, že jeho starší bratr Rodrick ví, co se stalo, a Grega stojí obrovské úsilí, aby své tajemství udržel pod pokličkou. Ale nakonec to stejně praskne...

Jeff Kinney - Deník malého poseroutky 3: Poslední kapka

humor

Řekněme si to na rovinu: Greg se nikdy nezmění. Někdo by to ale měl vysvětlit jeho otci. Ten si stále myslí, že ještě může svého syna vychovat a udělat z něj opravdového muže. Proto se taky horlivě snaží najít pro něj tu nejvhodnější "chlapáckou" činnost. Greg se ale pokaždé ze všeho vykroutí. Jenže když mu táta pohrozí vojenskou školou, je Gregovi jasné, že teď ho musí napadnout něco fakt dobrýho...

Emily Rodda - Deltora 1. díl: Lesy hrůzovlády

fantasy pro děti  

Kouzelný pás, sestávající ze sedmi drahokamů, kdysi nosili králové Deltory stále při sobě a země byla v bezpečí. Tento Pás nesmírné síly byl však jednoho dne zničen a klenoty ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Zemi ovládl krutý Pán Stínů.
Znamená to snad, že je Deltora navždy ztracena pod nadvládou Pána Stínů?

Emily Rodda - Deltora 2. díl: Jezero prokletí

fantasy pro mládež

Lief a Barda se vydávají na nebezpečnou pouť, aby získali klenoty zpět. V cestě za druhým klenotem jim stojí hrozivý strážce u Jezera prokletí, které začarovala zlá a mocná čarodějka Thegan. Podaří se jim přežít a klenot získat?

Emily Rodda - Deltora 3. díl: Město krys

fantasy pro mládež

Po dobrodružstvích u Jezera prokletí, kde našli druhý drahokam Kouzelného pásu, se Lief, Barda a Jasmína opět vydávají na strastiplnou cestu. Jejich cílem je tentokrát Město krys – děsivé místo, o němž téměř nic nevědí. Na rozdíl od předchozího putování nyní vůbec netuší, jaké nebezpečí na ně může číhat. Nejprve ale musí opustit území čarodějky Thegan, což není tak jednoduchý úkol, jak by se mohlo zdát.

Emily Rodda - Deltora 4. díl: Poušť zkázy

fantasy pro mládež

Na svých dalších cestách z Města krys k Poušti zkázy prožívají Lief, Barda a Jasmína opět řadu dobrodružství a poznávají spoustu zvláštních postav. Tentokrát už má Lief v Pásu zasazeny tři ze ztracených drahokamů – topas jako symbol věrnosti, rubín, symbol štěstí, a opál, symbol naděje. Největší nebezpečí přátele tentokrát čeká v dunách Pouště zkázy, kde musí čelit Šedým strážcům, písečným nestvůrám, osamění a zoufalství, ale také nenasytnému živoucímu písku, který kromě mnoha jiných pokladů střeží rovněž další ze ztracených kamenů. I tentokrát budou našim přátelům magické síly kamenů z Kouzelného pásu Deltory pomáhat při jeho hledání.

Thomas Brezina - Bráchové a jiné katastrofy

pro dívky

Dvě vypečené sestry, Tinka a Lissi, mají dva ještě horší bratry - Franka a Stana, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby je dokázali pořádně naštvat. Nemine den, aby jim nevyvedli nějaký podařený kousek, ať už jsou to práskací kuličky pod kobercem nebo tělové mléko nalité do lahve od šamponu. Zkrátka nikdy si před nimi nejsou jisté. Lissi a Tinka jim přísahají pomstu! Nakonec nejsou přece čarodějnice jen tak pro nic za nic...

Thomas Brezina - Brána času: Výprava za dinosaury

dobrodružství

Nová dobrodružství Jupitera, Vicky a Nicka. Trojice se vydává do sklepení hradu Sokolí skála, kde se skrývá dosud neodhalené tajemství: brána času. Celá minulost je náhle na dosah! Tento objev chce zneužít šílenec jménem Lungati, který je kvůli svému hrůznému plánu posílá zpět do doby dinasaurů. Mají mu opatřit krev Tyranosaura Rexe. Pomůžeš Klubu záhad bezpečně se vrátit do současnosti a zmařit Lungatiho plány, které mohou ohrozit celé lidstvo?

Cressida Cowell - Jak vycvičit draka

dobrodružství, fantasy

Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikingským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Nakonec jeho důvtip a dráčkova odvaha zachrání Vikingy a stanou se tak opravdovými hrdiny.

Thomas Brezina - Pozor, ten pes čaruje

pro dívky

Všichni se chystají na velkou událost. Škola vyhlásila "Den zvířat", a to je šance pro členky Dívčího čarodějného klubu. Jejich zvířecí miláčkové kozel Engelbert, králík Houdini a kohout Ottokar se slepicemi Ottolínami se totiž rozhodně stanou středem pozornosti. To ale dívky ještě netuší, že v zahradě starého pana Lisandera na ně čeká další přírůstek: Rotterdam, pravý a nefalšovaný čarodějný pes! Emily, Cosima a Pim stojí před těžkým úkolem, dávat pozor na tohohle psa je totiž horší, než uhlídat pytel blech.

Thomas Brezina - Klub tygrů: Hlas ze záhrobí

dobrodružství

Biggi uprostřed vyučování zaslechne tajemný hlas ze záhrobí, který jí vyhrožuje a vyděsí ji až k smrti. Ostatní Tygři jí nevěří až do chvíle, kdy se s hrůzným přízrakem setkají tváří v tvář. Co se děje? Podivné chování některých spolužáků zavede Tygry na horkou stopu. Jakmile však zjistí, kdo je původcem záhadných zjevení, půjde jim o život...

Thomas Brezina - Klub tygrů: Netvor z hlubin

dobrodružství

Lucovi někdo ukradl nejdůležitejší předmět z jeho detektivní výbavy - speciální minipočítač. Zloděj mu ho chce vrátit a k předání má dojít v nočních hodinách u jezírka v parku.
Na Tygry tam však místo počítače čeká obrovská vodní příšera. Jak se mohla tahle pravěká nestvůra dostat do jezírka?

Kay Wilkins - R-tým: Příšera v mlze

dobrodružství

Na malém ostrůvku u východního pobřeží USA se nachází dobře ukrytá Ripleyho střední škola – unikátní škola pro děti, které mají výjimečné schopnosti. Nejlepší z talentovaných dětí jsou členy supertajného R-týmu, který operuje z utajené základny ukryté hluboko v podzemí školy. Členové týmu jsou posíláni na nebezpečné mise po celém světě, během nichž vyšetřují neuvěřitelné záhady. Dokážou rozlišit, co je skutečnost a co jen fikce? Japonská pobřežní oblast je sužována řáděním záhadné bytosti. R-tým je vyslán, aby záhadu objasnil.

Kay Wilkins - R-tým: Příšera v mlze
dobrodružství

Na malém ostrůvku u východního pobřeží USA se nachází dobře ukrytá Ripleyho střední škola – unikátní škola pro děti, které mají výjimečné schopnosti. Nejlepší z talentovaných dětí jsou členy supertajného R-týmu, který operuje z utajené základny ukryté hluboko v podzemí školy. Členové týmu jsou posíláni na nebezpečné mise po celém světě, během nichž vyšetřují neuvěřitelné záhady. Dokážou rozlišit, co je skutečnost a co jen fikce?
V bažinách na Floridě se objeví zvěsti o tajemné neznámé bytosti. R-tým je vyslán, aby záhadu objasnil.


 

zdroj: www.fragment.cz, www.bux.cz