Nové knihy pro děti a mládež - červen 2013

27.06.2013 14:35

Kendare Blake - Dívka z nočních můr

horor, fantasy Obálka titulu Dívka z nočních můr

Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést. Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval. Vidí teď Annu všude - někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne...

Stephenie Meyer - Hostitel

sci-fi, romance

Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl Obálka titulu Hostitelneviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

L. J. Smith - Zoufalství (10. díl Upířích deníků) Obálka titulu Zoufalství

urban fantasy

Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život.

Shani Petroff - Počertěná 1

fantasy pro dívkyObálka titulu Tátův andílek

První kniha série Počertěná. "Máma vždycky říkala, že můj otec je ďábel. Nikdy jsem netušila, že to myslí doslova." Angelin otec (známý také jako Ďábel) chce být součástí jejího života. Na oplátku nabízí, že jí může dát cokoli, po čem její srdce zatouží - včetně popularity nebo rande s Colem Danielsem, klukem, do kterého je už dlouho zamilovaná.

Shani Petroff - Počertěná 2

fantasy pro dívky

Angela se sice vyrovnala s tím, že její otec je Ďábel, ale stále nemůže pochopit, že i ona má speciální schopnosti. A ty ji vždy spolehlivě přivedou do problémů. Takže jestli nechce přijít o Colea, do něhož je beznadějně zamilovaná, musí vstoupit do učení ke svému ďábelskému tatínkovi. Ovšem jak se jí podařilo přenést spolužáky uprostřed vyučování na Havaj, to opravdu nechápe. Zdá se, že ovládnout své schopnosti nebude zas až taková hračka! Vyrovná se Angela se všemi nástrahami?

Lenka Lanczová - Pošeptej po větru Obálka titulu Pošeptej po větru

dívčí román

Monika Váchová si prožila chvíle slávy v modelingu, ale nebyla ušetřena ani temnější stránky úspěchu. A tak byla ráda, když se s rozvedenou maminkou odstěhovaly do vesničky Blažejov. Tady prožívá to, na co předtím ndeměla čas. Ale pouští se do nebezpečné hry s city, která se jí nevyplatí. Je to román o lásce, o touhách, hledání a cestách, které ne vždy vedou k cíli.

Jeff Kinney - Deník malého poseroutky 7. díl: Páté kolo u vozu Obálka titulu Páté kolo u vozu

humor pro děti

Láska je ve vzduchu - ale co to znamená pro Grega Heffleyho? Valentýnský večírek na Gregově škole převrátil jeho svět vzhůru nohama. Greg se ze všech sil snaží najít holku, s kterou by na něj šel, a bojí se, že zůstane na ocet. Jeho nejlepší kamarád Rowley taky nemá růžové vyhlídky, ale to je jen chabá útěcha...

Gaby Hauptmann - Cvičitelka koní - Škola jezdectví

dívčí román Obálka titulu Škola jezdectví

Alexa se jako nadaná jezdkyně ocitne před obrovskou výzvou. Může strávit rok ve slavné jezdecké škole uznávaného profesionálního jezdce Haralda Struckata. Čekají ji nejen dny plné odříkání, dřiny a stesku po domově, ale také noví přátelé a první láska. Podaří se jí prosadit a dokázat všem, že má doopravdy talent? Přesvědčí rodiče, že tohle je cesta, po níž se chce vydat?

Diana Kimpton - Eliška a ztracený poník

čtení pro dívky

Princezna Eliška bydlí s rodiči na královském zámku. Přepych ji však nebaví, mnohem raději tráví čas se svými čtyřmi poníky - Tanečkem, Mráčkem, Severkou a Duhovkou. Jednoho dne se ale Taneček ztratí...

 

Thomas Brezina - Palác stříbrných panterů

dobrodružství pro děti

Kamarádi z Klubu Tygrů - Biggi, Obálka titulu Palác stříbrných panterůLuk a Patrik mají štěstí - mohou strávit část prázdnin v Indii. Jejich indický přítel jim svěřuje tajemství - v opuštěném maharádžově paláci uprostřed hluboké džungle žijí vzácní stříbrní panteři. Poklidný život nádherných šelem je však náhle ohrožen. V rozpadlých zdech paláce se totiž skrývá ještě jeden poklad, jehož se za každou cenu chtějí zmocnit chamtiví podvodníci.

Thomas Brezina - Tajemství starého domu

dobrodružství pro děti Obálka titulu Tajemství starého domu

Biggi, Luk a Patrik náhodou při projížďce na kolech objevují starý dům, o němž kolují podivné zvěsti. Zdá se, že s polorozpadlým domem opravdu něco nehraje. Rozhodnou se, že do domu proniknou. Na stole objevují starou fotografii v rámečku. Jen se jí však dotknou, stane se něco strašného: v pokoji se zjeví přízrak, který jako by je chtěl před něčím varovat.

 

 

zdroj: www.kosmas.cz, www.fragment.cz