Nové knihy pro děti a mládež - březen 2013

07.03.2013 09:48

Autor: L. J. Smith

Název: Upíří deníky - Před půlnocí (9. díl)

Žánr: urban fantasy

Anotace:  Meredith odhalila při záchraně Stefana nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli své nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Ze zoufalství by udělal cokoliv, aby se stal opět upírem - neváhá se dokonce vrátit do pekla Temné dimenze. Fells Church se čím dál více začíná podobat městu duchů. Posedlost mění děti v kruté cizí tvory a situace se pomalu mění ve válku dospělých proti dětem kdo může, prchá.

 

Autor: Veronika Bicker

Název: Motýlí křídla

Žánr: thriller

Anotace: Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda?

 

Autor:  Markus Grolik

Název: Perry Panter a myší mafie

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Kocour Perry Panther chtěl vstoupit do policejního sboru jako filmový pes Rex. Ale policie o jeho služby neprojevila zájem, a tak se Perry rozhodl, že se stane soukromým detektivem. Netušil, že hned na začátku své profesionální kariéry se setká s nebezpečnou mafií...

 

Autor: Markus Grolik

Název: Perry Panter a případ ztracené kočky

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Perry Panter není žádný ospalý domácí mazlíček. Znovu dokazuje svůj detektivní talent! Tentokrát jsou jeho zákazníky dvě siamská koťata, která v jejich vlasti považují za vynikající lahůdku. Při pokusu o útěk na kontejnerové lodi se tři koťata nejen ztratí své mamince, ale zmizí i jedno z nich, kočička Jingjang. Perry se dá do pátrání...

 

Autor: Markus Grolik

Název: Perry panter a návrat mumie

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Co se to děje v Egyptském muzeu? Záhadný úraz a proroctví ve starém papyrovém svitku dávají Perrymu pořádně zabrat: chystá se návrat tajemné mumie! Všechno se točí kolem milované kočky slavného faraona Tutanchamona. Když se Perry jednou v noci stane svědkem seance tetovaných bezsrstých koček, zdá se, že se proroctví začíná naplňovat...

 

Autor: Ursel Scheffler

Název: Zločinec z modrého pokoje

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Příběhy o krádeži uměleckého díla, pokusu o vraždu, rafinované loupeži diamantů a sňatkovém podvodníkovi. Všech třináct případů opět hravě a bravurně vyřeší detektiv Klubko.

 

Autor: Diana Kimpton

Název: Eliška a tajná jeskyně

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace: Pojďte pátrat s princeznou Eliškou, princem Jankem, Katkou a jejich poníky po tajemné Andělské chodbě. Při strašidelném pátrání zažijete nečekaná překvapení. Eliška má navíc strach o svoji kobylku Hvězdičku, se kterou se děje něco divného. Jak to asi všechno nakonec dopadne?

 

Autor: Diana Kimpton

Název: Eliška a noční dobrodružství

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace: Další napínavé dobrodružství s princeznou Eliškou a jejími poníky je tady! Tentokrát se Eliška spolu s kamarádkou Katkou a dvěma poníky vydá na dvoudenní výpravu pod stan. Přes den si bezstarostně užívají, ale v noci je přepadne strach a obavy. Vyděsí je totiž záhadné zvuky. Obchází snad kolem stanu vlk? Podaří se dívkám zjistit, kdo je ve skutečnosti tajemným přízrakem?

 

Autor: Dick King-Smith

Název: Já a moje příšera

Žánr: fantasy, dobrodružný příběh

Anotace: Napínavý příběh dvou dětí začíná ve chvíli, kdy děti najdou u moře malého vodního koníka. Koník Crusoe je malý, ale roste tak rychle, že je mu za chvíli malé i jezírko na zahradě. Podaří se dětem spolu s dědečkem a rodiči Crusoa odvézt na bezpečné místo a ukrýt ho před zraky lidí? Stále žijící legenda Lochnesské příšery inspirovala tvůrce k filmovému zpracování tohoto příběhu.

 

Autor: Rafael Kosik

Název: Felix, Net a Nika: Gang neviditelných

Žánr: detektivní, dobrodružný příběh

Anotace: Kniha o přátelství a dobrodružstvích gymnazistů plná napětí, tajemna, bláznivých nápadů, ale i každodenních starostí se školou a rodiči. Každý den se v našem okolí odehrávají pozoruhodné události, jenže většina z nás je není schopna odhalit. Felix, všestranný vynálezce, Net, počítačový expert, a tajemná Nika však objevují ducha gymnázia, při návštěvě hradu nalézají poklad, v horách narazí na neidentifikovaný létající předmět a účastní se pátraní po tajemných lupičích.

 

Autor: André Marx

Název: Divoká tlupa

Žánr: dobrodružný příběh

Anotace: Mladému vlku Hamletovi jde v zoologické zahradě o život . Za dramatických okolností se dostává ze zajetí. Připojí se k Divoké tlupě, v níž jsou zvířata, co buď utekla lidem, nebo jimi byla vyhozena, a skryla se v podzemí města. Vlastně tady jen přežívala. Místo sebevědomých zvířat nalézá vlk Hamlet ustrašený houf ztracenců, kteří se snaží žít konečně svobodně. Divoká tlupa při tom zažije neuvěřitelná dobrodružství. Lidem vyvádí jeden povedený kousek za druhým. Podaří se Hamletovi vrátit zvířatům sebedůvěru a společně s nimi zachránit svého přítele, gorilu Barnabáše?

 

Autor: André Marx

Název: Divoká tlupa hledá pomoc

Žánr: dobrodružný příběh

Anotace: Divoká tlupa je skupina zvířat, která utekla ze zoologické zahrady a žije v opuštěných jeskyních a v tunelech pod městem. Vede je vlk Hamlet, a mají jediný cíl: žít konečně opět na svobodě. Zažívají přitom nezvyklá dobrodružství a lidem předvádějí jeden povedený kousek za druhým.

 

 

Autor: Julia Boehme

Název: Nerozluční přátelé

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace: Pony je pěkný paličák a dokáže rozlobit i klidnou Týnu. Jednoho dne se ale stane nehoda, která vše změní. Jak dopadne jejich přátelství?

 

Autor: Julia Boehme

Název: Rozpustilá opička

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace: Přípravy na závody vrcholí a Týna propadá nervozitě. Situaci změní maminka, která přináší domů gorilí mládě. Jaké překvapení zažije Týna s oběma chlupatými kamarády?

 

Autor: Julia Boehme

Název: Nejchytřejší poník na světě

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace:  Týna zažívá největší šok svého života! Cestou ze závodů jí někdo  ukradl jejího milovaného poníka. Jak se to mohlo stát? Týna je op uštěná a nešťastná. Setká se ještě se svým milovaným ponym? Zjisti , jak to všechno dopadne.

 

Autor: Julia Boehme

Název: Čtyřnohý zachránce

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace: Prožijte další vzrušující dobrodružství s Týnou a jejím milovaným poníkem. Na prázdninách u Severního moře na vaši oblíbenou dvojici čekají neopakovatelné dny plné slunce, ale i napětí.

 

Autor: Julia Boehme

Název: Loupež v Safariparku

Žánr: dobrodružný příběh pro dívky

Anotace:  V Safariparku řádí zloděj zvířat. Nejdříve zmizí papoušci, potom krajta, a nakonec dokonce miláček všech - gorilí samec Fridolín. Policie se o případ příliš nezajímá, a proto se Týna se svou kamarádkou Jitkou rozhodnou, že začnou pátrat na vlastní pěst. A jejich poníci Pony a Draumur u toho samozřejmě nesmí chybět.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Kouzla začínají

Žánr: fantasy příběh pro dívky

Anotace: Jak zjistí tři mladé dámy, že ovládají kouzelnické schopnosti? V případě tří kamarádek na život a na smrt, jakými Emily, Cosma a Pim určitě jsou, na to přijdou náhodou. S tajemným panem Lisanderem se děvčátka seznámí náhodou. Starý pán se chystá na delší dobu odcestovat a nemá nikoho, kdo by se staral o jeho kouzelná zvířátka. Emily, Cosma i Pim se toho úkolu s nadšením ujmou.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Trable s koštětem

Žánr: fantasy příběh pro dívky

Anotace: Tři členky Dívčího čarodějného klubu mají zase plné ruce práce. Starají se o zvířata starého pana Lisandera. Každé ráno jim dávají krmení. Když kvůli tomu Pim jednou málem přijde pozdě do školy, vyčaruje si létající čarodějné koště. Kouzlo se podaří tak skvěle, že se Pim nechce od svého nového společníka vůbec odloučit. Jenže pak koště uprostřed vyučování zaklepe na okno její třídy...

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Velká záchranná akce

Žánr: fantasy příběh pro dívky

Anotace: Cosima, Pim a Emily mají velké starosti. Ztratil se jim čarodějný králík Houdini a získat ho zpět není žádná hračka. Aby toho nebylo málo, má Cosima navíc trable s vykouzlením narozeninového dortu. Ještě že má takové skvělé kamarádky.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Přízraky bez tváře

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Klub záhad obdrží záhadnou pozvánku do hotelu, v němž straší. Jupiter a Vicky si zprvu myslí, že se jedná o zkoušku odvahy, pak ale všechny vyděsí přízraky bez tváře. Pátrání děti zavede až do prastarého sklepa, kde na ně číhá nejedno děsivé překvapení.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Zámek přízraků

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Členové Klubu záhad mají za úkol prošetřit záhadné události, k nimž dochází na zámku Westfinster. Jakmile Jupiter, Vicky a Nick narazí na staré dokumenty a fotografie, je jim jasné, že na "zámku přízraků" muselo před sto lety dojít ke strašlivému zločinu! Klub záhad zahajuje pátrání.

 

Autor:Thomas Brezina

Název: Zloděj mrtvol

Žánr: detektivka pro děti

Anotace: Po městě se šíří neuvěřitelná fáma: Jupiterův nový učitel se prý v noci potlouká po hřbitovech, kde krade části mrtvých těl a potají z nich sestavuje příšery - stejně jako nechvalně proslulý dr. Frankenstein. Je něco takového opravdu možné? Setkal se snad Klub záhad s Frankensteinovým potomkem?

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Pirátská parta: Magický kompas

Žánr: dobrodružný příběh pro děti

Anotace: Staňte se novými městskými piráty! Vydejte se za dobrodružstvím s Chili, Pepperem a Indigo. Nerozlučnou trojicí, která je vlastně čtveřice - patří k nim totiž ještě Pepperův pejsek Yuuto.

 

Autor: Thomas Brezina

Název: Pirátská parta: Tajemné podzemí

Žánr: dobrodružný příběh pro děti

Anotace: Chili a její kamarádi se rozhodnou zastat šikanovaného spolužáka Olivera. Skutečně mu dokážou pomoci, ale pak se Oliverovi zhroutí svět - na velké zahradní slavnosti jsou jeho rodiče obviněni z krádeže. Chili však vytuší, že obvinění je vykonstruované a že za ním stojí nejbohatší muž města, James Julian, člověk dvou tváří. Pomůže skupince přijít celé věci na kloub a nečekaně přitom odhalí tajemství z vlastní minulosti, které ji ohrozí na životě..

 

Autor: Christopher Lincoln

Název: Kostík Billy: Příběh z tajné komory

Žánr: dobrodružný příběh pro děti, fantasy

Anotace: Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo. Moje kamarádka Milicent je neteř zdejšího pána Kazisvěta Bigluma. Moji rodiče Lars a Milunka Kostíkovi mají důležitou práci: třídí a evidují tajemství rodiny Biglumových a ukládají je do truhel a lodních kufrů. Jsou zaměstnanci Ministerstva lží a výmyslů, které je vyslalo ze Záhrobí sloužit na Zemi. Ale nemysli si, svého kostlivce ve skříni nebo v komoře nemívají jen lidé, ale také kostlivci...

 

Autor: Christopher Lincoln

Název: Kostík Billy: Výprava do záhrobí

Žánr: dobrodružný příběh pro děti, fantasy

Anotace: Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo. Moje kamarádka Milicent a strýc Smrťák byli uneseni do Zapomnění, děsivého kraje v Záhrobí. Pomůžeš mi je zachránit? Na nebezpečné výpravě nás doprovodí Jednooký Petr a jeho kamarádi z dob, kdy se plavil po mořích coby divoký pirát. Navíc jsem zjistil, že stejně jako můj strýc Smrťák dokážu zastavit čas...

 

Autor: Emily Rodda

Název: Klíč

Žánr: fantasy

Anotace: Stará hrací skříňka - s pevnými pravidly, jak ji používat - byla v leově rodině předávána z generace na generaci. Její stěny jsou pomalované, zdobí je vesničky, tajemné lesy, hrad na kopci i královna v dlouhých modrých šatech. Pod lesklým černým víkem se skrývá úžasné tajemství. Ta hrací skříňka teď patří Leovi. On sice pravidla respektuje, ale jeho nejméně oblíbená sestřenice Mimi Langlanderová ne. Když jednou pravidla poruší, Leův život se nadobro změní. On i Mimi se ocitnou na dobrodružné a nebezpečné výpravě ve fantastickém světě zvaném Rondo.

 

Autor: Emily Rodda

Název: Čaroděj

Žánr: fantasy

Anotace: Leo s Mimi se znovu vydávají do světa starožitné hrací skříňky a jsou rozhodnuti se tentokrát do ničeho vážného nezaplést. Ale brzy je kouzelné Rondo zcela pohltí. Jejich výprava na záchranu zmizelého čaroděje se stane ještě nebezpečnější, když jim cestu zkříží sluha Modré královny, Kazisvět, A příblíží se mračná hrozba, číhající na severní obloze...

 

Autor: Emily Rodda

Název: Poslední bitva

Žánr: fantasy

Anotace: Lea a Mimi čeká v Rondu strašlivé nebezpečí! Modrá královna chys tá krutou pomstu všem, kdo se jí postaví na odpor. Odvážný plán, n ebezpečná výprava a tajemné proroctví prověří bystrost i odvahu vš ech, kteří se vydají na cestu plnou dobrodružství, nástrah a neček aných zvratů. Čeká vás bitva, ve které se rozhodne.

 

Autor: Ivana Kocmanová

Název: Červená čepička a jiné pohádky

Žánr: pohádka

Anotace: Malované čtení (některá slova v textu jsou nahrazena obrázkem). V knížce najdete tři takto zpracované pohádky: Červená čepička, O koblížkovi a Jak vlk s liškou loupili. Pohádky jsou navíc dopněny úkoly jako je hledání rozdílů nebo bludiště.

 

Autor: Helena Lehečková

Název: K čertu!

Žánr: pohádka

Anotace: Osm krátkých pohádek, v nichž se to jen hemží rozličnými pohádkovými bytostmi. A tak z pekla přiletěl čert Rycpic, u hradní skály sídlí trpaslík Netřesk, vodník Potápka pečuje o pěknou řeku, v níž se však nastydla bludička Bledule, a drak Krutihlav si právě vybírá nové působiště. Co provádí víla Dymnivka, strašidlo Kostival a mnozí další, to prozradí až naše knížka. Všechny tyhle podivuhodné postavičky se ovšem při svých dobrodružstvích střetávají s lidskými nedostatky (chamtivostí, leností, závistí, pýchou, hloupostí), s nimiž si musejí poradit.

 

Autor: Ingo Siegner

Název: Dráček Kokosáček

Žánr: pohádka

Anotace: Byl jednou takový maličky drak, jmenoval se Kokosáček. Je to až k nevíře, kolik krásných dobrodružství prožil, jak potkával zvířátka, mořské obry a dokonce i čaroděje. Kde se objeví dráček Kokosáček, tam se vždycky něco děje. Poté, co zachrání život dikobrazí holčičce Matyldě, stanou se nejlepšími kamarády. Setkají se s mořským obrem Amadeem, zlým čarodějem Kozí bradou i čarodějkou Rubinií.

 

Autor: Walt Disney

Název: Mám vás moc ráda, mí zajíčci

Žánr: pohádka

Anotace: Každé ráno probudí maminka Dupíka a jeho čtyři roztomilé sestřičky něžnou pusou, dá jim k snídani slaďounké listí, umyje je a pak jednoho po druhém obejme, aby věděli, že je má všechny ráda. Jednoho dne se malí zajíčci rozhodnou, že udělají mamince radost, a vyrobí pro ni dárek!

 

Autor: Ingrid Donath

Název: Vipo cestuje po Evropě

Žánr: pohádka

Anotace: Povídání o Vipovi, pejskovi s dlouhatánskýma ušima, díky nimž dokáže létat. Se svými nejlepšími kamarády - čápem Klapem a kočičkou Mínou -  se Vipo tentokrát vydává do světa. Společně navštíví Itálii, Španělsko, Portugalsko a Francii.

 

 

zdroj: www.bux.cz, www.fragment.cz, www.knihcentrum.cz