Fantasy příběh Terezy Janišové - Erilian

25.10.2012 12:55

Erilian bývá považován za obdobu Harryho Pottera. Hlavní hrdinkou je osiřelá dívka Kiara. Ta právě nastupuje na Univerzitu magických věd. Kniha je plná magie, kouzel a nadpřirozených bytostí...

webová prezentace obou dílů: https://prvni.erilian.cz/

 

Oba díly jsou k zapůjčení v knihovně!

 

Erilian - Město čarodějů

Oficiální anotace od autorky:

... Erilian

mocné město, které řídí Velká rada čarodějů. Není jednoduché se stát jejím členem. Někteří se chtějí do Rady

dostat i za cenu zločinu. To ale hlavní hrdinka Kiara, vyrůstající u svého poručníka lorda Tesiana, zatím
netuší. Stejně tak nezná pravdu o smrti svých rodičů…
S Kiarou se setkáváme v okamžiku, kdy vstupuje na Univerzitu magických věd jako studentka prvního ročníku. Od toho okamžiku je konec bezstarostnému dětství.

Do jejího života vstupuje láska, zklamání a nečekané odhalení vlastní minulosti… To vše za pomoci všudypřítomných kouzel. Město čarodějů – svět magie, v němž dobro bojuje se zlem
a který skrývá nejedno tajemství…

 

Erilian 2 - Kouzla na obzoru

Oficiální anotace od autorky:

... Erilian

Život ve městě Erilian, kde už víc než čtrnáct let panuje mezi všemi vznešenými čarodějnými rody mír, se zdá být až pohádkově idylický. Zia, mladá spisovatelka, rebelka a čarodějka v jedné osobě, tento názor nesdílí. Když je totiž člověk dcerou Kiary Arkandely, oblíbené, vlivné a populární předsedkyně Velké rady čarodějů, znamená to jisté společenské povinnosti. Zia ale všechny ty bankety, plesy a večírky z duše nesnáší. Kde má v tomhle nudném městě snobů najít inspiraci pro svoji knihu?

Když ale Zia objeví v zaprášeném podkrovním pokoji matčin starý zápisník z jejích cest po jihovýchodních zemích, obrátí se mladé čarodějce život vzhůru nohama. Rozhodne se vzít svůj osud do vlastních rukou a jedné letní noci uteče z domu. Na palubě plachetnice Bílý delfín se vydá na jihovýchod, odhodlaná zažít senzační prázdniny a najít inspiraci pro svoji knihu. Netuší ale, že pluje vstříc velkým tajemstvím, která dlouhá léta spala za obzorem.